مطالب مفید در مورد خود شناسی | روان شناسی و تربیت فرزندان صفحه اول

چرا هیچکس من را دوست ندارد ؟

۱۳۹۸/۲/۱ ۳:۵۶:۲۸

چرا کسی عاشق من نمیشود ، چرا من تنها هستم

چرا کسی دوسم نداره پسر ناراحت بادکنک سیاه

در اول باید به شما بگوییم که این طرز فکر اصلا درست نیست چون شما هنوز با تمام ساکنین کره ی زمین ملاقات نکرده اید و تعداد افراد محدود دور و برتان احتمالا شما را دوست ندارند.
مساله ی بعدی این است که انسان ها وقتی میگویند "چرا هیچ کس من را دوست ندارد" در واقع منظورشان فرد یا افراد خاصی است نه همه.

اما اگر میخواهید که در برخورد با بقیه آن ها شما را جدی بگیرند مسائل زیر را برای مدت یک ماه تمرین کنید:

اعتماد به نفس

داشتن اعتماد به نفس فقط این نیست که بگویید من اعتماد به نفس دارم ، اعتماد به نفس باید در راه رفتن ، حرف زدن ، نگاه کردن و تمام شخصیت شما موج بزند.
برای داشتن اعتماد به نفس کافی است به این جمله ی طلایی عمل کنید "نظر و حرف دیگران به هیچ وجه برای من مهم نیست"

ارزش قائل شدن برای خود

دست از خود زنی ، خود کم بینی ، پست های آه و ناله در شبکه های مجازی ، عکس های پروفایل غمگین ، لباس های کهنه و کثیف ، ریش های بلند و اصلاح نشده ، ورزش نکردن ، کناره گیری از علاقه مندی ها بردارید !

یک کار را دنبال کنید اعجوبه باشید !

هر کاری را که بلدید انقدر سمج باشید و انجام دهید تا دیگران شما را به آن بشناسند ، اگر ورزش کارید شدت ورزش را بیشتر کنید ، منظم و همیشه ورزش کنید ، اگر نوازنده ی موسیقی هستید آن را تا حد امکان دنبال کنید ، اما مراقب باشید که دیگران را کلافه نکنید !

شور و هیجان داشته باشید !

هر کاری را با شور و هیجان انجام دهید ، به خودتان حالت خمود و نگران نگیرید ، هر کاری دارید سرتان را بالا بگیرید و فقط انجامش بدید !

دختر تنها دختر غمگین چرا کسی دوسم نداره

سپاسگزار باشید

در مقابل کسانی که برایتان کاری انجام میدهند یا حتی لبخندی رو لبانتان می آورند تشکر کنید مثلا اگر واقعا از جوک یک نفر در یک جمع خوشتان آمد با اعتماد به نفس به او بگویید "خوب بود خوشم اومد" اما مراقب باشید که الکی از دیگران تعریف نکنید چون مردم خیلی زود متوجه رفتار مصنوعی میشوند.

شاد باشید

شاد باشید و لذت هر چیزی را بروز دهید ، جلوی خودتان را نگیرید ! اگر به رستوران رفته اید و از غذا واقعا خوشتان می آید همین را بروز دهید و بگویید "وای اینو خیلی دوست دارم !"

لبخند بزنید

همیشه لبخند بزنید اما نه به همه ی مردم ، در موقع ارتباط با بقیه حتما همیشه لبخند بزنید.

اگر همه ی موارد بالا را رعایت کنید شما به یک آدم زنده تبدیل شده اید و اگر رعایت نکنید شما یک آدم مرده هستید.

مردم عاشق اینگونه افراد میشوند فرقی ندارد قد شما بلند است یا کوتاه ، چهره تان جذاب است یا معمولی مردم شما را دوست دارند !
اگر عده ای هم از شما متنفر باشند فقط و فقط یک دلیل دارد آن هم حسادت است.

منبع:
https://www.quora.com/Why-does-nobody-love-me-1